Вчені розробили крихітні 3D-окуляри для комах, щоб зрозуміти, як вони бачать світ

Вчені встановили богомолам крихітні 3D-окуляри, щоб зрозуміти, як вони бачать світ, і виявили, що ці комахи мають «зовсім нову форму» зору, відмінну від будь-якої іншої істоти. Дослідники використали бджолиний віск, щоб наклеїти мініатюрні окуляри до голови богомолів, та порівняли їх зір з людським.

Повідомляє odessa-mama посилаючись на zik.ua.

Команда з Інституту нейрохірургії Університету Ньюкасла, Великобританія, заявила, що їхні висновки щодо унікальної форми «стереозору» комах можуть спонукати до важливих досягнень у робототехніці.

Вчені помістили істот перед «комашиним кінотеатром», який показав їм 3D-проекцію комах, а також типи складних точкових зображень, використовуваних для вивчення людського зору.

Вони виявили, що у той час, як людський 3D-стереозір об’єднує зображення, отримані кожним оком, 3D-зір комах спрацьовує лише у випадку рухомих об’єктів.

«Богомоли атакують лише рухому здобич, тому їм не потрібен 3D-зір при нерухомих зображеннях», – заявив один з авторів дослідження Вівек Нітіананда. «Ми виявили, що богомолів не цікавлять деталі зображення, вони просто шукають місця, де картинка змінюється».

Команда встановила, що богомоли можуть відстежити рух навіть тоді, коли кожне око бачить різні зображення.

«Це абсолютно нова форма 3D-зору, яка базується на зміні у часі, а не статичних зображеннях», – сказав д-р Вівек Нітіананда. «У богомолів це, мабуть, спроектовано для того, щоб відповісти на запитання: «Чи є там, на потрібній для мене відстані, жертва?»

Вчені вважають, що їхні результати, опубліковані у журналі Current Biology, можуть допомогти створити простішу візуальну обробку роботів.

Мавпи, коти, коні, сови та жаби належать до тварин, що мають стереозір, проте богомоли вважаються єдиними комахами, які бачать у такий спосіб.