В Одесі прикордонник врятував жінку, збиту машиною, пройшовши медтренинг

В Одесі старший матрос Анатолій Андоний врятував жінку, збиту машиною на вулиці Чорноморського козацтва. Про це повідомила сьогодні начальник прес-служби Одеського загону морської охорони Наталія Гуменюк.

Водій легковика, під колеса якої потрапила постраждала, перебував у шоковому стані і не міг адекватно діяти».

Матрос встановив, що жінка не дихає, її обличчя розбите, можливі й інші травми. Лікаря серед очевидців не знайшлося. Тому військовослужбовець доручив перехожих викликати бригаду швидкої допомоги, а сам негайно приступив до реанімаційних дій.

Поранена прийшла в себе. За симптомами прикордонник зрозумів, що у неї розрив легенів. А. Андоний зупинив кровотечу, наклав герметичну пов’язку і підтримував постраждалу до прибуття лікарів.

За їх словами, якісна і своєчасна перша допомога допомогла жінці вижити.

Н. Гуменюк зазначила, що учасником цих подій матрос став відразу після тренінгу з тактичної медицині. Проведення таких занять ініціювали військові, які служили в зоні Антитерористичної операції: «Вони на власному досвіді дізналися, як важливо правильно визначити суть і тяжкість поранення, вміти швидко і впевнено діяти, надаючи першу допомогу». Життєво важливо це і при виході в морі корабля або катера.

Тренінги проводили інструктори центру «FAST», що спеціалізуються на медицині «бойових умов».

Заняття завершилися навчаннями, за легендою яких на кораблі морської охорони стався вибух, люди отримали поранення. Завданням групи порятунку було знайти постраждалих, надати першу допомогу, евакуювати їх.

Джерело: http://viknaodessa.od.ua