«Студентське братство» залучило до громадської активності школярів Болградщини

 Всеукраїнське молодіжне об’єднання «Студентське братство» залучило до суспільно корисної громадської активності школярів  Болградського району Одеської області.

Повідомляє сайт БОЛГРАД СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Болградської РДА.

За останній тиждень у школах Болградського району відбулося кільканадцять презентацій. Серед них перші п’ять заходів — це інтерактивні лекції з громадянської освіти, наприкінці яких проходило залучення до волонтерства усіх зацікавлених.

Наступні заходи провели старшокласники-волонтери самі, отримавши усі необхідні матеріали від Студентського братства. На презентаціях для однолітків, які пройшли  у вигляді «екоуроків», зокрема, у школі села Табаки, Болградській школі №2 тощо, учні-волонтери серед іншого почали пропагувати підвищення екологічної свідомості та розповідати про «історії успіху»  з розвитку громад: приклади адаптації до зміни клімату, впровадження енергоефективності, роздільного збирання та утилізації сміття, переваг відновних джерел енергії. Особливо цікавим для школярів та педагогів з населених пунктів, розташованих на березі озера Ялпуг, стали історії про успішне вирощування  енергетичної верби як палива, що росте в 15 разів швидше за звичайне дерево.

Залучення молоді до суспільно корисної громадської діяльності відбувається у межах  проекту «Через власний приклад», який здійснює ВМГО «Студентське братство» у 10 регіонах України в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка фінансується Агенством США з міжнародного розвитку та впроваджується організацією Pact в Україні. Серед завдань проекту – формування з числа школярів та студентів волонтерів, майбутніх громадських лідерів, навчання їх проведенню просвітницьких або екологічних акцій у своїх громадах.

Одними з найбільш активних в Болградському районі виявилися юні волонтери із школи села  Виноградівка, яке за етнічним складом – гагаузьке. Там залучені та навчені Студентським братством школярі-волонтери провели екоуроки  для учнів 7, 9 і 11 класів.  На одному з екоуроків лекторами стали крім місцевих старшокласників також і учні Болградської гімназії. Крім показів та обговорення  просвітницьких відеороликів щодо правильного поводження із сміттям, юні волонтери залучили школярів до екологічної гри «Світ 2050». Суть гри — продемонструвати, що небережливе ставлення до природи призведе до негативних наслідків. Учні в кожному класі ділилися на 2 групи, одні малювали позитивний варіант розвитку, який забезпечує захист довкілля, інший – навпаки – зображує, що буде у 2050 році, якщо забруднення природи триватиме.

Районна державна адміністрація підтримала громадські ініціативи Студентського братства, а обласний департамент освіти надав сприяння в реалізації проекту в усіх районних та міських відділах освіти Одещини.

Першою акцією зацікавлених молодіжною діяльністю молодих громадян в Одеській області стало волонтерське прибирання на березі найбільшого в Україні озера – Ялпуг. В результаті зібрано понад 14  мішків із сміттям. Школярі окремо збирали скло, окремо пластик. Сільська рада на прохання Студентського братства теж надала своє сприяння для екоакції.

За підтримки команди Студентського братства, сприяння районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування заплановано подальший розвиток волонтерства серед молоді району.

Джерело: БОЛГРАД СЬОГОДНІ 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец