Поліція Одещини перекрила канал незаконного вивезення лісу

В теперішній час вирішується питання, щодо накладення арешту на вилучену продукцію

В результаті проведених обшуків працівниками Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України вилучено понад 1300 кубічних метрів лісопродукції, експорт якої заборонений. на загальну суму понад 1 млн.грн.

Про це повідомили у прес-службі ГУ НП в Одеській області, пише ОДЕСА СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Одеса.

Оперативниками було встановлено, що на станції «Кучурган» регіональної філії «Одеської залізниці» знаходяться 19 залізнодорожних вагонів з лісопродукцією.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України працівниками УЗЕ в Одеській області спільно з слідчим управлінням ГУНП в Одеській області, прикордонниками, працівниками обласної прокуратури, спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованої злочинності УСБУ в Одеській області та представниками Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства були проведені санкціоновані обшуки, в ході яких встановлено, що в даних вагонах знаходиться від 30% продукції ділової деревини – кругляки сосни, яка мала надійти до Румунії як паливна деревина на адресу підприємства нерезидента.

Співробітниками УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України встановлено, що керівники приватного підприємства вступили у злочинну змову з посадовими особами лісових господарств України. Ті шляхом зловживання службовим становищем здійснили незаконну вирубку лісу, якій в подальшому намагалися експортувати у залізничному транспорті за митну територію України на підставі товаро-супровідних документів, в які було внесено завідомо неправдиві відомості. Це спричинило великі збитки державним інтересам.

«Згідно ст.2-1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», вивезення вказаної лісопродукції за межі митної території України в митному режимі експорту — заборонено. В результаті проведеної спецоперації вилучено 1330 кубічних метрів лісової продукції, на загальну суму понад 1 мільйона гривень», — розповів начальник Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України Олексій Семенцов.

В теперішній час вирішується питання, щодо накладення арешту на вилучену продукцію. Відповідно до законодавства вказані діяння караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Досудове слідство триває.