На міських пляжах Одеси морська вода відповідає нормам

В Одесі на минулому тижні зареєстровані 268 випадків гострих кишкових інфекцій та 12 випадків кору

За інформацією ГУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» на минулому тижні на кір захворіли 12 одеситів, в числі яких — 8 дітей у віці до 17 років.

Всього з початку поточного року в Одесі зареєстровані 1030 випадків захворювань на кір, з них 46,6% склали діти. Найбільша кількість хворих на кір зареєстровано серед дітей у віці від 1 до 4-х років і серед дорослих.

Переважна більшість хворих — 86,9% — ні разу не були щеплені від кору.
У всіх дитячих міських поліклініках Одеси є вакцина КПК «Пріорікс» бельгійського виробництва, що забезпечує ефективний захист від кору, паротиту та краснухи. Вакцинація від кору в Україні проводиться в 12 місяців і 6 років. Якщо дитина не щеплена відповідно до віку, слід звернутися до дільничного педіатра для вакцинації.

Захворюваність гострими кишковими інфекціями в Одесі на минулому тижні склала 268 випадків. Із захворілих 64,9% становлять діти, більшість — у віці 1-4-х років. Більшість випадків захворювань пов’язані з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання, немитих овочів і фруктів, молочних і м’ясних продуктів, придбаних на стихійних ринках.

З метою проведення моніторингу питної води в Одесі відібрано 16 проб на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають нормам.
За даними лабораторного контролю на всіх міських пляжах Одеси морська вода відповідає нормативним вимогам і придатна для морського водокористування.